Full 1
Bezkontaktní měření
fyzikálních veličin
v průmyslu
Full 2
Systém TBK pro laserové
měření profilů
Full 3
Přehledné zobrazení
naměřených výsledků
v reálném čase
previous arrow
next arrow

Letošní novinkou v našem portfoliu produktů a služeb je produkt naší partnerské firmy KPM Analytics - iCinac. Více o měření fermentace v průmyslu si můžete přečíst zde.

icinac

Na serveru automatizace.hw.cz nám dnes vyšel odborný článek na téma: Automatizace vizuální kontroly. Článek se zabývá aktuální problematikou automatizace ve výrobě v oblasti vizuální kontroly. Kamerové systémy postupně nahrazují lidskou práci a možnosti využití této technologie si právě přečtěte zde.

Při výrobě těstovin je kontrola vlhkosti klíčová pro kvalitu výrobku a manipulaci s ním. Závod na výrobu těstovin se obvykle skládá ze sila na suroviny, vyrovnávacího sila, míchačky na těsto, tvarovacích jednotek pro těstoviny, předsušení, konečného sušení, sila pro meziskladování, skladu těstovin a balicí stanice.

 

Online měření vlhkosti těstovin

V závislosti na receptuře se voda, mouka a/nebo vejce smíchají v zásobníkovém sile a poté se hnětou v míchačce na těsto do požadované konzistence. Pro určení přesného množství vody potřebné pro těsto, je nutné určit počáteční vlhkost mouky v vyrovnávacím sile. Stejně tak se určí konečná vlhkost hotového těsta pro optimální zpracování.

Mikrovlnný rezonátor LB 571 dokáže přesně a spolehlivě stanovit obsah vody jak na výstupu z vyrovnávacího sila, tak i na výstupu z vyrovnávacího sila i v hotovém těstě. Znalost vlhkosti v těchto bodech umožňuje lepší řízení procesu pro zvýšení kvality těstovin a využití surovin.

Model LB 571 se již úspěšně používá ve společnosti Nestlé. Kontaktujte nás a přesvědčte se sami. Rádi vám nabídneme bezplatné testy vhodnosti výrobku přímo u vás.

 

Princip měření

mikrovlnny rezonator

Měřicí systém vytváří ve výrobku mikrovlnné pole, které je zejména ovlivněn obsahem vody, a to díky její vysoké dielektrické konstantě. Mikrovlnné pole při interakci s vodou ztrácí energii, kterou měří jednotka MicroPolar jako útlum mikrovlnného pole. Protože změna útlumu je přímo úměrná obsahu vody, lze určit koncentraci obsahu vody v surovině s vysokou přesností.

Špičková multifrekvenční technologie Berthold poskytuje velmi stabilní výsledky a spolehlivá měření, která nejsou ovlivněna rušivými odrazy nebo rezonancemi. Mikrovlnný výkon rezonátoru LB 571 pracuje s nízkým výkonem, méně než 10 mW to znamená, že materiál nijak nezahřívá ani nezmění jeho vlastnosti.

 

Mikrovlnný rezonátor:

Stanovení vlhkosti těstovinového těsta je založen na rezonančním principu. Mikrovlnný rezonátor LB 571 pro měření vlhkosti v reálném čase.

 • Nezávislý, integorovaná vysílač
 • Uživatelský přívětivé rozhraní, uvedení do provozu a kalibrace prostřednictvím softwaru pro PC
 • Výběr kalibračních křivek pro 4 různé typy produktů

 

Výhody pro zákazníkamikrovlnny rezonator2

 • Stanovení vlhkosti v zásobníkovém silu a hotovém těstě
 • Automatizace výrobního procesu těstovin
 • Zvýšení produktivity
 • Zamezení plýtvání prostředků
 • Rychlá návratnost investic

 

Technické vlastnosti

 • Vysoká přesnost měření <0.2% sušiny (laboratorní odchylka)
 • Rozsah měření vlhkosti 0 - 30%
 • Snadná instalace na násypky, dopravní pásy, sila a šnekové dopravníky
 • Vyhřívaná keramická deska pro stabilitu měření
 • Robustní senzor v nerezovém pouzdře

 

mereni vlhkosti

 

Realizace rozšíření systému firmou TBK pro bezkontaktní měření rozměrů válcovaných kolejnic za tepla s přesností 50µm. Stávající měření geometrie bylo doplněno o detekci povrchových vad o rozměrech od 2 x 1,6 x 0,25mm

Kolejnice

TBK poland

Náš kolega Bogdan Janiczek úspěšně získal certifikát Zkoušení ultrazvuke UT level 2.

ultrazvuk

PF SSK 2021 04

Instalace bezkontaktního měření délky Polytec LSV2100, pro řízení stříhání plechu na letmých nůžkách ve firmě BarCom v Košících.

 IMG 20210804 103608

 


 

Společnost S.S.K., a.s. podepsala významné partnerství se společnosti Bosio d. o. o. I Industrial Furnace Solutions

Ve spolupráci se společnosti Enviform jsme úspěšně vyvinuli speciální aplikaci na hlídání bezpečí a zdraví zaměstnanců. Více se dočtete zde.

medic2

KPM Analytics dnes oznámila, že získala společnost EyePro System, společnost se sídlem v italském Trentu, která se specializuje na technologii kontroly kvality a řešení řízení procesů na základě vidění pro pečení a občerstvení průmyslová odvětví.

„Jsme velmi rádi, že se EyePro připojilo ke KPM Analytics, když budujeme obchod, který se snaží lépe sloužit našim zákazníkům v potravinářském průmyslu,“ říká Brian Mitchell, generální ředitel KPM Analytics.

EyePro se etabloval jako průkopník na rostoucím trhu systémů kontroly kvlaity, zejména v oblasti výroby pečených potravin. Technologie a nabídky produktů EyePro se velmi doplňují s nabídkami naší značky Sightline Process Control. V kombinaci s rovnováhou našich provozních divizí přidání EyePro do KPM Analytics dále upevňuje naši vedoucí pozici v řešeních pro zemědělství a analýzu potravin.

Testovací instalace měření délky kabelového opletu pomocí snímače Polytec LSV2100

IMG 20210203 104027 2 IMG 20210203 104036 2

Testovací instalace snímače MCT460 pro měření obsahu tuku a vlhkosti po prvním stupni extrakce z řepky olejné. Měření probíhá na šnekovém dopravníku.

 IMG 20210202 101010

IMG 20210202 101001

Instalace bezkontaktního odměřování délky polypropylenových textilii na tkalcovských stavech.

Přinášíme pár fotek z naší poslední realizace ve spolupráci s firmou NDT Technologies. Realizujeme kompletní návrh, výrobu a instalaci defektoskopů od přenosných měřičů až po kompletní rozsáhlé systémy.

 

1) Wheel UT testing (robotic)

ndt 03

 

2) Rail testing control center using NDT equipment

ndt 02

 

3) Pipe testing equipment

ndt 01

Olive oilUsilovně pracujeme na dokončení defektoskopické linky firmy NDT v Huta Bankowa (polsko)

Sightline Process ControlSightline má širokou škálu standardizovaných systémů 3D / barevného vidění, které se snadno instalují a rychle integrují do vašeho výrobního závodu. Všechny tyto systémy jsou dodávány se softwarem pro analýzu produktů společnosti Sightline a dokáží zpracovat stovky jedinečných produktů, přičemž každé nastavení produktu lze přizpůsobit tak, aby vyhovovalo vašim analytickým požadavkům.

Standardní produkty lze rozdělit do tří hlavních typů:

 

Stacionární systémy

Stolní systémy jsou kompaktní kontrolní systémy typu „plug-and-play“, které generují více než 100 různých měření pro každý objekt umístěný na integrovaném dopravním pásu.

Stolní počítače mohou zcela automatizovat postupy QA a ruční měření a lze je instalovat přímo na podlahu závodu nebo v laboratoři.

 

Over-Line systémy

Systémy Over-Line využívají standardní kompaktní senzorovou hlavu namontovanou přímo na stávající výrobní lince zákazníka. Tato senzorová hlava skenuje všechny objekty, které procházejí pod systémem, a generuje tak nepřetržitý proud kritických dat QA a produkčních metrik.

 

In-line systémy

In-Line systémy jsou jednotky „na klíč“, které jsou navrženy tak, aby kontrolovaly 100% veškeré výroby, a jsou dodávány s integrovaným dopravníkem s proměnnou rychlostí a automatickými vyřazovacími zařízeními.

Mají schopnost automaticky odstraňovat jednotlivé vadné objekty z výrobní linky a mohou také skenovat a měřit spodní povrch každého objektu.

Polytec
Process Sensors
Berthold technologies
TBK
NDT technologies
Matica technologies
Sightline technologies
Dorrenberg Edelstahl
Tauris
Bosio
Forcon Solution

Hledáte řešení?