Zvolte jazyk

Potřeba zákazníka:

V procesu regenerace bílého louhu použitého při výrobě buničiny je třeba mít v jednotlivých krocích procesu informaci o hustotách černého a zeleného louhu. S ohledem na náročné podmínky procesu (agresivní kyselé prostředí a vysoké teploty) se bezkontaktní měření jeví jako optimální varianta.

Princip měření:

Měření hustoty louhu pomocí radiometrie funguje principiálně následujícím způsobem. Izotopový zářič (obvykle Co-60, Cs-137, Am-241) emituje gama záření, které prochází měřeným materiálem (černým nebo zeleným louhem dle místa měření v procesu regenerace). Fotony gama záření, které prošly materiálem jsou zachyceny snímačem. Materiál způsobuje určitý útlum záření s tím, že úroveň útlumu je přímo úměrná hustotě louhu. Měření se obvykle instaluje na potrubí sloužící k přepravě louhu. Na jedné straně potrubí je umístěném izotopový zářič v krytu pro zajištění bezpečnosti provozu a požadovaného směřování záření, na protější straně potrubí je umístěn snímač. Měření hustoty tedy probíhá na průřezu potrubí. Signál ze snímače (počet zachycených fotonů převedených na elektrické pulsy) je kontinuálně odesílán do vyhodnocovací jednotky, která pomocí nadefinované kalibrace převádí elektrické pulsy na hodnotu hustoty louhu.

Joomla Gallery makes it better. Balbooa.com

Přínos pro zákazníka:

  • Zákazník má online informaci o aktuální hustotě louhu v měřícím bodě, pomocí které dokáže optimalizovat proces regenerace chemikálií.
  • Bezkontaktnost řešení v náročných provozních podmínkách přináší jeho bezúdržbovost a nízké náklady na provoz.
  • Princip měření umožňuje snadnou instalaci bez nutnosti zasahovat do stávajícího potrubí.

 

Polytec
Process Sensors
Berthold technologies
TBK
NDT technologies
Matica technologies
Sightline technologies
Dorrenberg Edelstahl
Tauris
Bosio
Forcon Solution

Hledáte řešení měření?