Full 1
Bezkontaktní měření
fyzikálních veličin
v průmyslu
Full 2
Systém TBK pro laserové
měření profilů
Full 3
Přehledné zobrazení
naměřených výsledků
v reálném čase
previous arrow
next arrow

Snímače od společnosti Process Sensors jsou určeny pro měření vlhkosti, tloušťky povlaků, tuků a dalších, a to v oblasti blízké infračervenému záření (NIR). Zařízení jsou určena pro tabákový průmysl, potravinářský, dřevařský, chemický, textilní průmysl, zpracování krmiv, papírenský průmysl, farmaceutický a mnoho dalších.

Senzory NIR jsou rozděleny do tří kategorií: on-line pevné snímače, on-line skenovací rámové systémy a laboratorní snímače pro stolní analýzu.

On-line pevné snímačeMCT460 1 MCT460

On-line vlhkoměry NIR Smart od společnosti Process Sensors poskytují operátorům zpětnou vazbu ohledně měřených parametrů zpracovaných v reálném čase. Vlhkost, tuky a tloušťka povlaků jsou běžně měřenými složkami v mnoha průmyslových odvětvích, včetně potravinářského průmyslu, papírenského, dřevozpracujícího, tabákového průmyslu, sypkých materiálů a dalších.

 • MCT460
 • MCT466-SF
 • MCT460-T
 • MCT460-WP

 

On-line skenovací rámové systémy

On-line skenovací rámový systém od společnosti Process Sensors měří vlhkost, povlak a tloušťku filmu a vytváří tak zónový profil pro sledování a kontrolu procesů.

 • Guardian Web Profiling System

 

Laboratorní snímače

Laboratorní senzory od společnosti Process Sensors se využívají pro laboratorní a stolní analýzu. Výhodou je jejich snadné používání, přesné a spolehlivé měření tam, kde je potřeba.

 • QuikCheck At-Line a Lab Analyzer

 


 

MĚŘENÍ VLHKOSTI S VYUŽITÍM MIKROVLNNÉHO ZÁŘENÍ

Technologie mikrovlnného měření společnosti Berthold Technologies nazývána jako MicroPolar jsou nejnovější online analyzátory vlhkosti s využitím nejmodernější mikrovlnné přenosové technologie. Měření vlhkosti se provádí bezkontaktně na dopravníkových pásech nebo v násypkách. Základem měření je přenos mikrovlnného pronikajícím skrz celým průřezem materiálu, což umožňuje vysokou přesnost a spolehlivost systému.

Technologie Micro-Polar má širokou škálu použití napříč různými odvětvími – potravinářský průmysl, elektrárenský, těžební, papírenský průmysl a mnoho dalších.

 

Řešení pro hutní a těžební průmysl:graphic Micro Polar 01

Základem měření jsou dvě antény namířené proti sobě, kde jedna anténa je použita jako vysílač mikrovlnného záření a druhá jako přijímač záření. Na základě útlumu záření v měřeném materiálu je vyhodnocována vlhkost materiálu. Měření se v některých případech kombinuje s kompenzaci objemové hustoty.

 

Řešení pro potravinářský průmysl:

Mikrovlnné záření je využíváno i v potravinářské průmyslu ve formě měření sušiny, cukernatosti, koncentrace a obsah vody. Měření probíhá během probíhajícího procesu a poskytuje v trendech informace o obsahu vody, sušiny nebo obsah soli v reálném čase. Systém je aplikovatelný na nádoby, násypky a potrubí různých průměrů.

K měření koncentrace obsahu sušiny používá vnitřní nebo průtoková soda, která se nově vyznačuje certifikátem EHEDG. Tímto jsou sondy vhodné také pro hygienické aplikace. Kalibrace mikrovlnných měření se provádí pomocí vyhodnocovací jednotky, která je umístěná v blízkosti měřícího aparátu. Vyhodnocovací jednotka s LCD displejem slouží jak pro parametrizaci měřicího systému, tak pro sledování aktuálních hodnot měření. Systém umožňuje uložení až 4 kalibračních křivek a tím umožňuje snadnou a rychlou výměnu různých měřených produktů.

 

 


 

Měření vlhkosti s využítím MIKROVLNNÉ TECHNOLOGIE pomocí LB 571

lb 571 mikrovlnný rezonator

Mikrovlnný rezonátor LB 571 pro on-line měření vlhkosti je založen na principu rezonanční technologii. Tato metoda funguje na principu elektromagnetických vln (mikrovlny) v dielektrickém válcovém rezonátoru. Senzor s integrovanou vyhodnocovací jednotkou lze použít pro širokou škálu měření vlhkosti materiálů v rozsahu 0 až
30 %.

Díky flexibilnímu uchycení lze jednotku libovolně umístit. Nejpoužívanější instalace jednotky LB 571:

 • Silo
 • Pásový dopravník
 • Žlaby
 • Šnekový dopravník

Robustní konstrukce a použití vysoce kvalitních materiálů odolných vůči opotřebení zajišťuje vysokou úroveň spolehlivosti. Části přicházející do styku s médiem jsou vyrobené s keramiky nebo nerezové oceli.

LB 571 je pro to proto vhodný pro použití v potravinářském průmyslu. Kalibrace jednotky díky dodanému softwaru je velmi jednoduchá intuitivní. On-line sledování vlhkosti během procesu zvyšuje kvalitu a snižuje náklady na spotřebu energie třeba v sušících procesech nebo může omezit zmetkovost. Pro uchování a off- line analýzu dat slouží SD karta uvnitř zařízení. LB 571 umožnuje jednoduše přepínat mezi čtyřmi kalibračními křivkami a tím má možnost měřit více druhů materiálů na jedné instalaci.

 

lb 571 01
lb 571 02
lb 571 03

Možné aplikace

 • Sypké materiály
 • Netkaná textilie
 • Dřevovláknité desky
 • Fólie
 • Papír a lepenka

 

Výhody pro zákazníka

 • Instalace na stěny sila, dopravní pásy, žlaby nebo šnekové dopravníky
 • Online měření vlhkosti
 • Integrované zpracovávaní signálu
 • Pohodlné uvedení do provozu a kalibrace pomocí softwaru pro PC
 • Vysoká spolehlivost díky robustní konstrukci
 • Průběžný monitoring a logování
 • Úspora energie díky přesnému procesu sušení

 

 

 


 

MĚŘENÍ VLHKOSTI SYPKÝCH MATERIÁLŮ

Měřiče vlhkosti společnosti Berthold Technologies jsou určena k měření vlhkosti sypkých materiálů, jako například: písek, uhlí, koks, železná ruda, fosfát, sádra, dřevěné štěpky a pelety Měřící systémy lze umístit na nádoby, potrubí či dopravníkové pásy, kde velkou výhodou je měření vlhkosti materiálu v celém řezu měření.

 

Měření vlhkosti s využitím IONIZUJÍCÍHO ZÁŘENÍ pomocí LB 350

sondy

Systém měření vlhkosti LB 350 se používá především pro aplikace, které nelze řešit běžnými senzorovými technologiemi kvůli vodivosti nebo zvláštním chemickým vlastnostem měřeného materiálu. Měření se provádí buď zvenčí, stěnami bunkru nebo pomocí robustní ponorné trubky, která je instalována uvnitř bunkru. Samotný měřicí přístroj proto není vystaven opotřebení.

Měřící systém obsahuje zdroj ionizujícího záření, který vyzařuje mrak rychlých neutronů. Po interakci s molekulami vody v měřeném materiálu se oslabené neutrony měří pomocí specifického detektoru, který je citlivý pouze na pomalé neutrony. Vzhledem k tomu, že počet pomalých neutronů odpovídá obsahu vodíku, neutronová technologie je spolehlivým ukazatelem vlhkosti produktu.

Technologie neutronů pro měření vlhkosti je mimořádně spolehlivá. Není ovlivněna teplotou, tlakem, vodivostí nebo různými velikostmi částic, a dokonce je spolehlivá pro měření zmražené vody. Systém LB 350 se již osvědčil v mnoha náročných aplikacích, jako je měření vlhkosti koksu, slinku, písku, štěrku nebo vápenopískové cihly.

 

Kontaktní osoby

Ing. Vladislav Haltofhaltof
technik, obchodník
+420 731 653 633
Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

 

Bogdan Janiczekjaniczek
technik, obchodník
+420 721 170 885
Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

 

Dokumenty ke stažení

 

MCT 460 series - leták
LB 571 - leták

 

Fotogalerie

 

Joomla Gallery makes it better. Balbooa.com

Polytec
Process Sensors
Berthold technologies
TBK
NDT technologies
Matica technologies
Sightline technologies
Dorrenberg Edelstahl
Tauris
Bosio
Forcon Solution

Hledáte řešení?